Dlaczego pociąg jest lepszy niż autobus?

Czyli co dla mnie jest ważne w podróży

18
2677
Dlaczego pociąg jest lepszy niż autobus?

Niejednokrotnie stajemy przed trudnym wyborem – jaki środek transportu wybrać. Dlaczego pociąg jest lepszy niż autobus?

Oczywiście to tylko moje zdanie, ale odkąd zacząłem jakieś dłuższe podróże, to gdy tylko była możliwość – wybierałem pociąg. Powodów było kilka.

Dostęp do WC

Cóż… Toalety w pociągach są jakie są. W dużej mierze ich jakość zależy od podróżnych, a że nie lubimy dbać o dobro wspólne… Niemniej jednak te toalety są, i gdy poczuję potrzebę mogę w każdej chwili wstać i pójść skorzystać. Nie muszę sikać na zawołanie, jak w podróżach autobusowych. A niestety nie wszystkie autobusy dalekobieżne mają WC a nawet jeśli – korzystanie z nich jest źle postrzegane, bo zapach idzie na cały autobus. Cóż…

Możliwość rozprostowania nóg

Przy długiej podróży jest to zbawienne. Przy kilku godzinach siedzenia nie wiem, co mam zrobić z nogami. W autobusie, gdzie miejsca na nogi zazwyczaj jak na lekarstwo (pierwsza klasa w LeoExpress za to wymiata pod tym względem) męczę się po jakichś dwóch godzinach jazdy. W pociągu po prostu wstaję, idę pospacerować po korytarzu itd.

Krajobraz za oknem

Zazwyczaj pociągi jadą dużo bardziej malowniczymi trasami, niż autobusy. Dla mnie – osoby która uwielbia podziwiać widoki za szybą – jest to często raj dla oczu.

Klimat

Mówcie co chcecie, ale podróż pociągiem ma swój niepowtarzalny klimat. Stukot kół, różni ludzie, ciekawe rozmowy… przygoda, przygoda :)

Pozwolę sobie pominąć w tym tekście opłacalność podróży jednym i drugim środkiem transportu, bo nie śledzę aktualnych cen biletów.

A Ty jaką podróż wybierasz i dlaczego?


Podobało się? Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowych wpisach, ciekawostki ze świata kolei i różnych ciekawych akcjach, które będą prowadzone na blogu – zapisz się do mojego bezpłatnego newslettera!

[grwebform url=”https://app.getresponse.com/view_webform_v2.js?u=hFApn&webforms_id=20078804″ css=”on” center=”off” center_margin=”200″/]