Co może robić maszynista w wolnym czasie w pracy?

Nie wszystkie służby wymagają od nas ciągłego skupienia i jazdy (pozdrawiam kolegów z towaru :D). Czasami jedynie „dozorujemy” tabor, więc możemy zająć się na przykład naszymi pasjami.

Takie służby są miłą odskocznią od codziennego pokonywania kilometrów. Zajeżdżamy do Bielska, Gliwic lub czasami nawet zostajemy w Katowicach, zjeżdżamy na grupę postojową, robimy manewry, odfekalniamy składy i gdy wszystko jest gotowe… czekamy do rana aż przyjdzie rewident do przeprowadzenia próby hamulca.

W tym czasie musimy „doglądać” taboru. W razie zaniku napięcia wyłączyć sprzęt, aby nie doprowadzić do rozładowania akumulatorów, kontrolować pracę urządzeń itp. Oczywiście nie zajmuje to całej naszej uwagi, więc można się oddać różnym czynnościom, dzięki którym czas zleci szybciej. Co najczęściej robię ja?

Tworzenie bloga

To jest właśnie ten moment, kiedy w ciszy i spokoju mogę tworzyć dla Was nowe teksty, obrobić zdjęcia czy planować dalszy rozwój bloga. Mogę się maksymalnie skupić i płodzić kolejne treści specjalnie dla Was :)

Czytanie książek

Żeby dobrze pisać, trzeba dużo czytać. Nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Od dziecka uwielbiałem uciekać w świat książek. W 1 klasie podstawówki przeczytałem już wszystkie części Pana Samochodzika i szukałem kolejnych wciągających lektur.

Teraz również lubię sięgnąć po dobrą książkę. Może nie mam już tyle czasu co kiedyś, ale te kilkanaście książek w ciągu roku staram się przeczytać (i nie są to instrukcje kolejowe :D ). Na zdjęciu książka mojego znajomego, Janka Favre. Możecie ją kupić o tu o. 

Gry

Gry video towarzyszyły mi właściwie od dziecka. Najpierw był poczciwy Commodore 64, potem któraś z kopii „Pegasusa”, który sam był kopią konsoli Nintendo, a długo długo później, bo dopiero chyba w 2001 roku pierwszy prawdziwy komputer. Oprócz tego wydawałem kieszonkowe na „automaty”, gdzie królował akurat Mortal Kombat 3 ;)

To dzięki grom znalazłem swoją pierwszą pracę. W dzisiejszych czasach właściwie większość gier możemy mieć przy sobie gdziekolwiek jesteśmy. Ja ostatnio stałem się posiadaczem konsoli Nintendo Switch ze sklepu Muve.pl. Póki co tłukę potwory w poczciwym Diablo 3, ale jak będę miał trochę więcej czasu – przyjrzę się bliżej innym tytułom :)

A Wy co robicie w swoim wolnym czasie?

Podobało się? Zapisz się na newsletter!

Otrzymuj prosto na swoją skrzynkę informacje o nowych wpisach i ciekawych akcjach!

9 comments add your comment

 1. Tworzenie bloga i czytanie to zdecydowanie to, co osobiście bym robiła. Zazdroszczę wolnego czasu w pracy :)
  Pozdrawiam,
  frydrychm.blogspot.com

 2. Składam małe wielkie roboty 8)
  http://gcu.tactical-grace.net

  Mówisz że grywasz w gry; miałeś może przyjemność zagrać w Densha de go? To symulator podmiejskiego pociągu, japońskiej produkcji, ostatnio wyszła nowa wersja, ale chyba tylko w wersji dla salonów gier.

  Bo rozumiem że w starego Mechanika EN57 miałeś okazję zagrać?

  • Nie grałem w żadną z tych produkcji. Pierwszej nie znałem, a Mechanika kiedyś dawno temu próbowałem odpalić, ale coś poszło nie tak. W sumie spróbuję znowu je odpalić ;)

Leave a Comment

Previous Post:

Next Post: