To był dobry rok – podsumowanie 2019

Rok 2019 zbliża się ku końcowi, a obfitował on w wiele pięknych chwil i spełnionych marzeń. Powspominajmy, zróbmy podsumowanie i zaplanujmy kawałek 2020…

Wydałem książkę!

Huh… to było spore wyzwanie. Bo w głowie mnóstwo wątpliwości. Czy jest sens? Jestem w stanie to napisać w ciekawy sposób? Ktokolwiek to kupi? W ogóle czy mam prawo zabierać głos? Na szczęście te obawy okazały się niepotrzebne, bo książka została dobrze przyjęta, dostaję na jej temat wiele bardzo miłych wiadomości.

Jak zostać maszynistą - ebook

Książkę w formie e-booka możesz kupić na stronie: https://JakZostacMaszynista.pl

Spotkałem Olgę Gitkiewicz

Chwilę po wydaniu e-booka usiadłem z Olgą Gitkiewicz przy herbacie i porozmawialiśmy trochę o kolei. Pani Olga zbierała materiały do nowej książki o transporcie i wykluczeniu komunikacyjnym. Tym oto sposobem z moją lekką pomocą powstała „Nie zdążę”.

Zwiedziłem Rzym

W marcu przyszedł czas na pierwszy w tym roku urlop. Akurat w tym terminie nie było żadnych sensownych opcji z biur podróży. Więc szybko sprawdziliśmy, gdzie w tych dniach latają różne linie lotnicze. W sumie w Rzymie jeszcze nie byliśmy. To kupiliśmy bilety, zabukowaliśmy nocleg, spakowaliśmy się i polecieliśmy. Polecam takie spontaniczne wypady :)

Zająłem dziewiąte miejsce w swojej kategorii w konkursie Gala Twórców

„Gala Twórców” to wznowienie konkursu „Blog Roku”. Od lat (jeszcze z innymi blogami) marzyłem, żeby przynajmniej znaleźć się w czołówce. Nigdy się to nie udawało. Tym razem dzięki Waszemu zaangażowaniu – znalazłem się pośród 10 najlepszych twórców w kategorii „Technologiczne i specjalistyczne”. W przyszłym roku idziemy po podium! ;)

Wystąpiłem z własną prezentacją na Influencer Live Poznań

To również było jedno z moich marzeń – wystąpić z własną prezentacją przed innymi twórcami. No i początkową euforię dość szybko zastępował stres… bo właściwie nigdy nie występowałem publicznie, nie wiedziałem, czy mam cokolwiek do powiedzenia no i najgorsze… nie wiedziałem, czy ktoś w ogóle będzie chciał przyjść i słuchać. Na szczęście po raz kolejny moje obawy okazały się niesłuszne. Przyszło trochę osób, wysłuchali, zadawali pytania a na koniec nawet podchodzili porozmawiać, wymienić doświadczenie… Chyba największym motywatorem były gratulacje od późniejszego jak się okazało zwycięzcy „Gali Twórców” w kategorii „Firmowe i finansowe” – komandytowa.pl. Zostałem naładowany pozytywną energią!

Udzieliłem krótkiego wywiadu dla Programu 3 Polskiego Radia

Również w Poznaniu podczas konferencji Influencer Live Poznań udzieliłem krótkiego wywiadu. Nie było to nic wielkiego, ale warte odnotowania :) Nagrania możecie posłuchać tutaj: https://www.polskieradio.pl/9/6274/Artykul/2316833,Vlogowskaz-29-maja

Wystąpiłem w programie 7 metrów pod ziemia!

No to był prawdziwy sztos! Siedziałem z rodziną w Bieszczadach, akurat sobie grillowaliśmy. Nagle odezwał się mój telefon, a tam Rafał Gębura pyta, czy niechciałbym wpaść do niego do programu i porozmawiać o pracy maszynisty. Nie mogłem odpuścić takiej szansy! Odcinek obejrzycie poniżej :)

Spędziłem urlop na eurotripie.

Zazwyczaj zapuszczaliśmy się prosto do Trogiru w Chorwacji i tam odpoczywaliśmy. Tym razem plan był szalony. Przejechać przez Rumunię, „zaliczyć” Transalpinę i Transfogaraska, Serbię, Chorwację, Węgry… Oczywiście zakładany plan okazał się zbyt ambitny, żeby zobaczyć wszystko co chcieliśmy w ciągu dwóch tygodni, ale i tak wyszło tego sporo :) 4500 kilometrów…

Pojawiłem się w książce Olgi Gitkiewicz

W końcu ukazała się książka „Nie zdążę”. Jest kilka zdań ode mnie, trochę czuję niedosyt, ale cóż… kolejna cegiełka do mojej nieśmiertelności dołożona ;)

Nie zdążę

Udzieliłem wywiadu w Radio dla Ciebie

Powrót do radia (bo już kiedyś pracowałem przez chwilę w Radio Centrum) był kolejnym moim marzeniem. Atmosfera, reżyserka, studio nagrań… Magia. I nagle znów zupełnie niespodziewanie przyszła propozycja z RDC.pl, żebym poopowiadał o swojej pracy. Cóż… powrót do pracy radiowca to to nie był, ale po drugiej stronie szyby też jest fajnie ;)

Jest Radiość!

Znów poczułem magię radia. Tym większą, że z racji siedziby RDC nie mogłem u nich być osobiście, więc połączyliśmy się ze studia Polskiego Radia w Katowicach. Kosmos :) Nagranie dostępne tutaj –>> https://www.rdc.pl/podcast/wieczor-rdc-jak-zostac-maszynista/

Co dalej?

Dalej mam w planach jeszcze bardziej skupić się na rozwoju własnego biznesu. Praca maszynisty oczywiście nadal będzie wypełniać mój czas, ale zawsze jest ryzyko, że zdrowie z jakiegoś powodu nie pozwoli dalej jeździć. Trzeba starać się zabezpieczyć na taką ewentualność.

Spodziewajcie się niebawem nowego produktu w moim sklepie. Będzie to kolejna po e-booku rzecz, która pomoże kandydatom na maszynistę i osobom marzącym o tym zawodzie zrealizować swoje marzenie.

Mam nadzieję, że na blogu (i nie tylko) będzie pojawiało się więcej wartościowych treści a ja będę mógł poświęcać więcej czasu swoim pasjom.

Nie będę się tu rozwodził na temat moich planów, bo nie ma sensu Cię zanudzać :) Zaraz siadam do takiego prywatnego podsumowania roku, przy pomocy 75 pytań które przygotował Bartek Popiel. I tak teraz sobie myślę, pisząc te słowa, że moim głównym celem będzie zaplanowanie sobie kilku rzeczy, rozpisanie i dążenie do celu, zamiast jazda na spontan i po omacku jak do tej pory.

Życzę Ci spełnienia marzeń w nadchodzącym roku!

Podobało się? Zapisz się na newsletter!

Otrzymuj prosto na swoją skrzynkę informacje o nowych wpisach i ciekawych akcjach!

Leave a Comment