Maszynista rekrutuje!

Jeżeli masz lekkie pióro, potrafisz operować językiem polskim a ortografia i gramatyka nie są Ci straszne, a przy okazji masz do przekazania jakieś kolejowe historie – być może szukam właśnie Ciebie!

Pisanie tekstów, nagrywanie filmów, montaż, materiały dla zewnętrznych firm… zaczyna mi się tego zbierać, a gdzieś jeszcze trzeba wcisnąć pracę zawodową ;)

Dlatego chciałbym dać szansę nowym osobom współtworzyć „maszynistę”. Na początek szukam osoby, która napisze 1-2 teksty w miesiącu. Teksty w klimacie kolejowym. Mogą być opowieści ze służby, mogą być materiały pokazujące waszą pracę lub hobby, które jest związane z koleją. Może to być pokazanie historii jakiejś linii, stacji, budynku… No cokolwiek, co pasuje do tematu kolei. Jeżeli myślisz, że masz coś do przekazania – zapraszam do kontaktu :)

Dobra dobra, a co ja z tego będę miał/a?

Tworzenie tekstów to praca jak każda inna, więc należy się za nią zapłata. Ta jest uzależniona od długości, jakości tekstu oraz dodatków do niego (zdjęcia, filmy itp.). Na początek widełki to od 50 zł do 150 zł netto za jeden tekst. Oczywiście w różnych przypadkach do negocjacji.

Uprzedzając plotki i inne dziwne komentarze – wszystko załatwiamy legalnie, podpisujemy stosowne umowy (dzieło lub zlecenie, w zależności czy miałaby to być współpraca dłuższa czy jednorazowa), na koniec roku dostajesz PIT-11 i takie tam. A jak masz własną działalność gospodarczą, to oczywiście wszystko jest jeszcze łatwiejsze.

Chcę spróbować! Co mam zrobic?

Napisz tekst na dowolny temat związany z koleją (minimum 3000 znaków ze spacjami). Może być o Twojej pracy, hobby, wspomnieniach… Jeżeli chcesz – załącz do niego zdjęcia (max 3). Tekst w pliku .doc .docx .txt lub .rtf prześlij na adres: poczta@maszynista.eu. Termin nadsyłania prac to 20 stycznia 2021 r. Jeżeli Twój tekst mi się spodoba – ustalimy szczegóły indywidualnie. Żaden z nadesłanych tekstów nie zostanie opublikowany dopóki nie podpiszemy umowy. W mailu oprócz tekstu zamieść proszę swoje imię i nazwisko, krótko opisz czym się zajmujesz i co mógłbyś/mogłabyś wnieść do bloga swoimi tekstami i doświadczeniem.

To co, czekam na Twój tekst na poczta@maszynista.eu

Podobało się? Zapisz się na newsletter!

Otrzymuj prosto na swoją skrzynkę informacje o nowych wpisach i ciekawych akcjach!

Leave a Comment